Kuweta dla kota i akcesoria potrzebne do jej sprzątania

2
Kuweta dla kota i akcesoria potrzebne do jej sprzątania

KUWETY ODKRYTE:

Kuwety odkryte są dla kota bardzo wygodne, bo dostęp do nich jest  bardzo łatwy i to nie tylko z jednej strony. Kupując kuwetę odkrytą warto wybrać taką, która ma wyższe brzegi. Ograniczymy wtedy rozsypywanie żwirku podczas zakopywania przez kota. Klasyczne kuwety odkryte mają zazwyczaj zdejmowaną ramkę -kołnierz, która podwyższa ścianki kuwety i ogranicza rozsypywanie żwirku.
Innowacją na rynku kuwet odkrytych są KUWETY PETMATE, mają one podwyższoną krawędź wejściową i wysokie ścianki boczne. Kot korzystając z takiej kuwety ma zapewnione poczucie intymności i spokoju, a jednocześnie nie ma obaw, aby do niej wejść. Kot czuje się komfortowo, bo przebywając w tej kuwecie może też bez problemu obserwować otoczenie.  Ścianki boczne nie pozwalają na rozsypywanie żwirku podczas zagrzebywania, a kuweta ta jest przestronna i bardzo wygodna dla nawet dużego kota. Tworzywo z którego jest wykonana ma wysoką jakość, jest lekkie, przyjemne w dotyku i elastyczne. 
Kuweta ta jest bardzo wygodna także dla opiekuna kota. Jej boczne ścianki zakończone są estetycznymi uchwytami, a plastik, z którego jest wykonana  jest elastyczny, przez co kuweta jest niezwykle wygodna do przenoszenia i przestawiania. Nie ma żadnego problemu z jej umyciem. Kuweta Petmate ma też wewnętrzny wskaźnik prawidłowego poziomu żwirku, co także ułatwia opiekunowi kota jej obsługę. Istotne jest, że tę kuwetę możemy wstawić nawet w wąskie miejsca, wykonana jest z elastycznego tworzywa i łatwo dopasowuje się do nawet niewymiarowych przestrzeni. Kuweta wyposażona jest w ładną i wygodną łopatkę do żwirku, którą po oczyszczeniu kuwety można odwiesić na specjalny zaczep w boku kuwety. 
Dodajmy do powyższego piękny design i mamy już kuwetę idealną.

KUWETY KRYTE:

Kuwety kryte ograniczają rozsypywanie żwirku bardziej niż tradycyjne kuwety odkryte , izolują niepożądane zapachy, dają też kotu poczucie spokoju podczas załatwiania jego podstawowych potrzeb. Ale choć dla nowego kociego opiekuna taka kuweta może wydawać się rozwiązaniem idealnym, należy wcześniej upewnić się, że kot nie ma obaw, aby do kuwety krytej wchodzić. Na szczęście producenci kuwet krytych oferują różne rozwiązania. Możemy kupić kuwetę w formie tradycyjnej budki z uchylnymi drzwiczkami, ale kiedy kot obawia się przechodzenia przez takie drzwi możemy wybrać taką, w której otwór wejściowy nie jest niczym przesłonięty. Niektóre kuwety kryte mają też dodatkowe progi ułatwiające kotu wejście, to rozwiązanie nie jest niezbędne, ale może być przydatne, kiedy opiekujemy się kotem starszym lub małym kociakiem.
Decydując się na wybór odpowiedniej kuwety musimy mieć na uwadze także nasz własny komfort podczas jej oczyszczania. Ważna jest tu łatwość zdejmowania pokrywy wierzchniej i  jej mocowanie. Niektóre kuwety  można wygodnie sprzątać na co dzień bez zdejmowania pokrywy, bo mają tak rozwiązane drzwiczki, że dostęp do wnętrza jest bardzo łatwy. 
Istotne znaczenie ma także wygląd kuwety, jej design. Kuweta powinna stać w łatwo dostępnym dla kota miejscu. Nie może mieć on problemu z jej odnalezieniem, czy dostaniem się do niej. Czasem stawiamy kuwety w łazience, czasem w przedpokoju, a w wielu domach stoją one w ogólnodostępnej domowej przestrzeni. Chcielibyśmy więc, aby kuweta była ładna, estetyczna, aby nie zaburzała wystroju wnętrza. Producenci kuwet i tu wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów. Na rynku są dostępne takie kuwety, które nie dość, że idealnie spełniają potrzeby kota, to same w sobie są przedmiotami pięknymi, które wpisują się w każde zadbane wnętrze i swoim designem cieszą oko.
Przykładem takiej kuwety jest KUWETA POOPOOPEEDO, kuweta w kształcie jaja. Wykonana jest z najwyższej jakości twardego, nie uginającego się tworzywa, posiada komfortowe owalne wejście bez dodatkowych drzwiczek, które mogłyby niektórym kotom przeszkadzać. Jest bardzo łatwa do czyszczenia, ponieważ pokrywę tej kuwety bez problemu zdejmuje się jedną ręką, nie ma też dodatkowych zaczepów i mocowań. Wnętrze tej kuwety jest wygodne i obszerne zarówno dla kociaka jak i dorosłego kota. Kuweta wyposażona jest w ładną i wygodną łopatkę do żwirku, którą po użyciu można zamocować na specjalnych uchwytach pod pokrywą. Ale co najważniejsze, przy niewątpliwie świetnych aspektach użytkowych ta kuweta jest też pięknym przedmiotem, który może stanowić interesujący, nieszablonowy element wyposażenia domu czy mieszkania. Nawet postawiona w salonie nie razi, tylko zwraca uwagę swoim pięknym designem.


MATA PRZED KUWETĘ I POJEMNIK NA ODCHODY


Kupując kuwetę pamiętajmy o dokupieniu łopatki, o ile nie ma jej w zestawie z kuwetą. Należy też dokupić matę przed kuwetę, na której nasz kot otrzepie łapki z resztek żwirku, co zapewni większy porządek w otoczeniu kuwety.
Warto zakupić także kosz na zużyty żwirek. Jest to zdecydowanie bardziej higieniczne rozwiązanie, niż wrzucanie żwirku do toalety, przy czym pamiętajmy, że nie każdy rodzaj żwirku nadaje się do spłukiwania go w toalecie. 
Najlepszym dostępnym na rynku rozwiązaniem jest pojemnik Litter Locker Design. Gwarantuje on idealną izolację niepożądanych zapachów, ułatwia utrzymanie czystości. Wystarczy postawić go w pobliżu kuwety i gdy nadchodzi czas sprzątania zużyty żwirek i kocie odchody wyrzucamy łopatką do tego pojemnika. Nie ma obaw o zapachy, ponieważ wewnątrz pojemnika znajduje się wielowarstwowy worek foliowy, który skutecznie izoluje nieczystości i ich zapach od otoczenia. W pojemniku Litter Locker możemy przechować 4-5 kg nieczystości, co właścicielowi kota daje ogromny komfort, bo może opróżniać go tylko raz na jakiś czas, a nie chodzić regularnie z napełnionymi woreczkami do kosza na śmieci, czy narażać własną toaletę na zanieczyszczenie spłukiwanym żwirkiem.
Pojemnik Litter Locker wyposażony jest także w łopatkę, którą po użyciu z łatwością przypina się z boku pojemnika. Jest kompaktowy, bez problemu można go postawić obok kuwety nie zajmując dużo powierzchni. ma też ładny, estetyczny design, pasując do każdego wnętrza.

assign var="idOfProducer" value=$request_uri|strlen}

Komentarze do wpisu (2)

9 listopada 2022

http://slkjfdf.net/ - Amujogec Exukuxope cyl.zhij.hubuform.pl.jld.dc http://slkjfdf.net/

9 listopada 2022

http://slkjfdf.net/ - Abizinz Erkotoqa eex.cmah.hubuform.pl.heu.xq http://slkjfdf.net/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium