Szelki dla kota

Mocowanie smyczy powinno znajdować się na tylnej części szelek, a nie na szyjce. Powinieneś być w stanie wsunąć dwa palce (ale nie trzy lub cztery) między szelki i ciało kota. Być może trzeba będzie spróbować wielu szelek zanim trafisz na odpowiednie dla swego pupila. Wybierz te, które są łatwe w obsłudze i regulacji. Naszym zdaniem świetnie się sprawdzają szelki dla kota Puppia, które są uszyte z myślą o psach, ale dzięki delikatności i równomiernemu rozłożeniu nacisku przy chodzeniu na smyczy świetnie sprawdzają się dla kotów.

Jak wytresować kota żeby chodził w szelkach i na smyczy?

Większość kotów można nauczyć chodzenia w szelkach i na smyczy. Kocięta bardziej naturalnie akceptują to nowe doświadczenie, ale starsze koty także mogą być tego nauczone. Należy postępować małymi krokami, nagradzając każdy niewielki postęp. Rozpocznij szkolenie w pomieszczeniu, zanim zaryzykujesz wyjście na zewnątrz z kotem na smyczy.

1. Zostaw szelki dla kota i smycz w pobliżu żywności pupila lub w ulubionym miejscu do spania na kilka dni. Kot będzie się przyzwyczajał do jej widoku i będzie kojarzył go z uczuciem zadowolenia.

2. Oprócz (lub zamiast kroku 1), trzymaj szelki i niech twój kot wącha je. W tym czasie oferuj mu smakołyki. Następnie połóż smycz i szelki na szyi i ramionach kota, tak żeby oswoił sie z nowym dotykiem. Zaoferuj mu smakołyk.

3. Chwal kota przy nakładaniu szelek. Przygotuj w pobliżu smakołyki i zabawki. Trzymaj go mocno, ale delikatnie, na kilka sekund w szelkach. Daj mu nagrodę. Powtarzaj to ćwiczenie często przez kilka dni trzymając go kilka sekund dłużej za każdym razem, zawsze nagradzaj smakołykami i dobrym słowem.

4. Na początku pozwól kotu chodzić w samych szelkach bez smyczy. Zainteresuj go zabawą, smakołykami, odwracając jego uwagę. Powtarzaj ten trening codziennie przez kilka dni, stopniowo zwiększając czas. Zdejmuj szelki dla kota, gdy pupil będzie się niepokoił i denerwował.

5. Teraz nadszedł czas, aby założyć smycz. Smycz mocuj na chwilkę, bawiąc się z kotem. Z każdym dniem na dłużej. Staraj się nie zniechęcić pupila.

6. Kiedy twój kot wydaje się spokojny i komfortowy podczas przypinania smyczy, trzymaj go delikatnie, podążaj za nim, gdy przechadza się po domu. Niech idzie tam, gdzie chce, trzymaj smycz luźno. Kiedy on wędruje, chwal go często i okresowo nagradzaj smakołykami. Trenuj tak przez kilka dni.

7. Kiedy stwierdzisz że kot jest gotowy, przejdź z nim na zewnątrz.

Oto w jaki sposób można zachęcić kota chodzić razem z wami:

  • - zwracaj się do kota miękkim, delikatnym głosem, zachęcaj go;
  • - daj mu jedzenie, a kiedy zje, odejdź na długość smyczy. Kiedy kot skieruje się do ciebie, pochwal i nagradzaj go innymi smakołykami. Powtarzaj to w kółko;
  • - jeśli twój kot próbuje iść w innym kierunku, delikatnie, ale uporczywie naciskaj na smycz.

Pamiętaj, aby nie szarpać. Tylko cierpliwie czekać. Kiedy twój kot ostatecznie zrobi kilka kroków do ciebie, zwolnij napięcie smyczy i możesz ponownie go nagrodzić.

Teraz nadszedł czas, aby wyjść na zewnątrz. Większość kotów, które nie były na zewnątrz reagują nerwowo i łatwo się płoszą. Rozpocznijcie spokojnie, w osłoniętym miejscu i po prostu siedząc z kotem na smyczy. On rozpocznie odkrywanie. Tak samo, jak w domu, zacznij od chodzenia za kotem, gdy on sprawdza teren.

Udanych spacerów i podróży.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium