Jak zacząć przygodę z dogfrisbee?

0
Jak zacząć przygodę z dogfrisbee?

Pies zmęczony to pies szczęśliwy – każdy psi rodzic zgodzi się z tym bez dwóch zdań! Zdrowy organizm, doskonały apetyt, lepszy sen… korzyści płynące z regularnej psiej aktywności można wymieniać bez końca. Co jednak zrobić, by przy okazji nie padł ze zmęczenia sam właściciel? Jak bawić się z ruchliwym czworonogiem? Odkryj zabawki dla psa dedykowane zwiększaniu aktywności, idealne do wybiegania psa!

 

Dogfrisbee – sport dla „latających psów”

Nawet jeśli sam termin „dogfrisbee” jest Ci jeszcze obcy, o „latających psach” słyszałeś na pewno. Ten psi sport narodził się 30 lat temu i od tego czasu cieszy się rosnącą popularnością. Jednak pies wcale nie musi zdobywać dyplomów, by świetnie bawić się z frisbee. Dogfrisbee to przede wszystkim rozrywka dla czworonoga, a duma właściciela jest tylko dodatkiem. 

Czy dogfrisbee jest odpowiednie dla każdego psa?

Aby zabawa była dobra, musi być bezpieczna. Zanim chwycisz frisbee i pobiegniesz do parku, upewnij się, że Twój pies może dogfrisbee w ogóle uprawiać. Ponieważ dyscyplina ta wymaga naprawdę dużej aktywności, mogą brać w niej udział wyłącznie zdrowe, sprawne psy. Specjaliści odradzają rzucanie frisbee szczeniakom, których kości i stawy wciąż się kształtują. Uznaje się, że skończenie przez psa 18 miesięcy to odpowiedni wiek na „wstąpienie do latającego klubu”. 

Istotne jest również samo frisbee. Jeśli masz w domu ludzkie frisbee z czasów dzieciństwa to… wyrzuć je jak najszybciej, bo pies może zrobić sobie krzywdę już przy pierwszym ugryzieniu! Nawet nie wszystkie frisbee dostępne w sklepach zoologicznych będą bezpieczne. Po czym poznać frisbee odpowiednie dla psa? Wyróżniają je następujące właściwości:

  • materiał wykonania bezpieczny dla psich dziąseł i zębów nawet wtedy, gdy w ferworze zabawy zostanie przegryziony, 

  • jasny, wyrazisty kolor, który pozwoli pupilowi łatwo dostrzec zabawkę,

  • niewielka waga, dzięki której pies z łatwością uniesie frisbee w mordce, a w razie wpadnięcia do wody nie utonie,

  • kształt pozwalający złapać dysk pewnie i wygodnie.

Zabawa frisbee na spacerze z psem: jak się przygotować?

Hobbystyczne dogfrisbee nie wymaga od zwierzaka żadnego treningu przygotowawczego ani specjalnych umiejętności oprócz aportowania. Podczas nauki aportowania świetnie sprawdzą się inne akcesoria dla psów, takie jak pullery czy tradycyjne piłki. Jeśli pies nie próbował wcześniej aktywności przy użyciu zabawek, a jedynie biegał czy maszerował, akcesoria nie będą mu się kojarzyły z ruchem. Psy to jednak mali geniusze, więc przy odrobinie Twojej pomocy szybko załapią, o co chodzi.

Ta „odrobina pomocy” to oczywiście garść ulubionych smaczków, dzięki którym zwierzak szybko zrozumie, co jest zadaniem i jaka jest nagroda za jego wykonanie. Smaczki najbezpieczniej transportować w specjalnej saszetce – uchroni je przed rozmoczeniem w czasie deszczu czy rozsypaniem podczas wyciągania. Po zabawie Twojemu pupilowi z pewnością będzie się chciało pić. Specjalna butelka na wodę dla psa z wbudowaną mini miseczką ułatwi zaspokojenie pragnienia w każdych warunkach.

Teren, na jakim zamierzacie trenować, również musi być bezpieczny, a więc pozbawiony wszelkich ukrytych dołków czy pagórków. Odpada ponadto beton i asfalt oraz miejsca, w których okoliczni wandale rozbijają szklane butelki.

zabawki-dla-psa

Jak motywować psa do aktywności?

Wiele psów, niczym małe dzieci, przejawia niespożyte pokłady energii. Co jednak z tymi, które do aktywności trzeba zachęcać? To również da się wypracować! Na dobry początek polecamy szarpak dla psa, który pozwoli w ogóle ruszyć psa z miejsca. Gdy zwierzak już przypomni sobie, jak fajnie być w ruchu, sięgnij po wspomniane już pullery lub piłki. Nie zapominaj o nagrodzie – smaczek to zawsze dobry pomysł! Warto jednak rotować smaczkami, zmieniać je co pewien czas, bo to podkręci ciekawość pieska. Rutyna sprawdzi się natomiast podczas planowania psiej rozrywki. Gdy zwierzak przyzwyczai się, że zabawa odbywa się w konkretnym momencie dnia, łatwiej będzie o jego entuzjazm.

Szukasz akcesoriów do aktywnych zabaw z psem? Mamy je w Hubuform!

Dogfrisbee to jednak z ciekawszych form psiej aktywności i nie chodzi wcale o jej widowiskowość! To wspólna zabawa dla psa i właściciela, której można oddawać się całymi godzinami. Z odpowiednim frisbee pupil nawet nie zauważy upływu czasu, a po powrocie do domu nie będzie miał już siły na brojenie. Odkryj dogfrisbee już dzisiaj!

assign var="idOfProducer" value=$request_uri|strlen}

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium