Jak się przygotować na spacer z kotem?

0
Jak się przygotować na spacer z kotem?

Spacer z psem to dla wielu ludzi codzienna rutyna, ale czy wiesz, że również koty mogą czerpać korzyści ze wyprowadzania na zewnątrz? Sprawdź nasz dzisiejszy artykuł i przekonaj się sam, że spacerowanie z kocim pupilem może być źródłem radości zarówno dla niego, jak i dla Ciebie. Aby jednak wszystko przebiegło pomyślnie, a Twój kociak nie uciekł na pierwsze napotkane drzewo, należy się do akcji „spacer” należycie przygotować. Dowiedz się więcej!

 

Jakie korzyści daje wyprowadzanie kota na spacer?

Wyprowadzanie kota może pozytywnie wpływać na jego zdrowie i dobrą kondycję. Dzięki ruchowi na świeżym powietrzu zwierzak będzie miał okazję do urozmaicenia swojej codziennej aktywności fizycznej. Dodatkowo spacer na zewnątrz może pomóc w zmniejszeniu lęku czy niepokoju u kota, co z kolei dobrze wpłynie na jego samopoczucie.

Jakie jeszcze korzyści przyniesie Tobie i Twojemu pupilowi spacerowanie?

 • Umożliwisz kotu eksplorowanie nowych miejsc i zapewnisz mu wyjątkową stymulację sensoryczną.

 • Jest to okazja do spędzenia razem czasu na świeżym powietrzu, co może poprawić lub wzmocnić relację między Wami.

 • Spacer pomaga w rozwoju nawyków socjalizacyjnych u młodych kotów, które dzięki temu stają się bardziej otwarte na interakcje z ludźmi i innymi zwierzętami.

Obroża, szelki, smycz – jak dobrać odpowiednie akcesoria?

Dobór odpowiednich akcesoriów jest kluczowy, jeśli chcesz wyprowadzać kota na spacer. W przeciwieństwie do psów, koty nie powinny być wyprowadzane na zwykłej obroży, ponieważ mogą się z niej łatwo uwolnić. Obroża świetnie za to sprawdza się jako element odblaskowy i miejsce przymocowania adresówki. Do spacerowania warto kupić specjalne szelki dla kota, które są bezpieczne i łatwe do założenia. W Hubuform znajdziesz szelki:

Wybierając smycz dla kota, pamiętaj, aby była odpowiedniej długości i grubości. Musi zapewnić zwierzęciu swobodę ruchu, a Tobie kontrolę nad nim.

Jakie jeszcze akcesoria przydadzą się na spacer z kotem?

 1. Torba transportowa – jeśli planujesz dłuższy spacer, zabierz torbę, która umożliwi przenoszenie pupila w razie zmęczenia lub niepogody.

 2. Środki na insekty i pasożyty – warto pomyśleć o zabezpieczeniu kota przed kleszczami i innymi insektami, które mogą przenosić choroby.

 3. Woda i miska – należy zabrać ze sobą butelkę wody i miskę, aby zwierzak mógł się napić w trakcie spaceru.

 4. Solidne buty – jeśli planujesz dłuższą wędrówkę, zadbaj o wygodne buty, umożliwiające Ci komfortowe poruszanie się w każdym terenie.

smycz dla kota

Jak przyzwyczaić kota do szelek i smyczy?

Przyzwyczajenie kota do szelek i smyczy wymaga czasu i cierpliwości. Początkowo pupil może czuć się niepewnie i być niechętny do założenia szelek. Dlatego też zaczynaj od krótkich sesji, zwiększając czas noszenia akcesoriów stopniowo. Pierwsze próby wykonaj w domu, gdzie kot czuje się najbezpieczniej. Podczas pierwszych przechadzek na zewnątrz obserwuj zachowanie kota i reaguj na jego potrzeby, aby zapewnić mu komfort.

Co zrobić, by spacer z kotem był bezpieczny?

Spacer z kotem może wiązać się z pewnymi ryzykami, dlatego musisz umieć zadbać o bezpieczeństwo zwierzaka. W pierwszej kolejności wybieraj spokojne i bezpieczne miejsca, które nie są zatłoczone i nie stanowią zagrożenia dla kota np. z uwagi na ruch drogowy. Dodatkowo warto zadbać o to, aby kot nie miał podczas spaceru styczności z niebezpiecznymi substancjami, takimi jak trujące rośliny czy chemikalia.

Gdzie zabrać kota na spacer, by Twój pupil czuł się dobrze? Poniżej kilka propozycji:

 • spokojne ulice w okolicy domu lub mieszkania,

 • parki i tereny zielone przyjazne dla zwierząt, lecz niezbyt często odwiedzane przez psiarzy,

 • plaże, gdzie dozwolona jest obecność zwierząt,

 • trasy turystyczne, po których nie poruszają się samochody,

 • wybiegi rekreacyjne dla zwierząt na świeżym powietrzu, gdzie koty mogą biegać i bawić się z innymi kotami.

Gotowy, by nauczyć kota spacerów na smyczy?

Wyprowadzanie kota na spacer może być dla niego świetnym doświadczeniem, ale wymaga odpowiedniego przygotowania. Kluczowe są bezpieczeństwo i komfort zwierzaka. Sprawdź naszą ofertę i dobierz odpowiednie akcesoria dla kotów, jak szelki i smycz, dzięki którym Twój puchaty pupil szybko stanie się królem osiedla!

assign var="idOfProducer" value=$request_uri|strlen}

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium