Jak powinien wyglądać spacer z psem? Co ze sobą zabrać?

1
Jak powinien wyglądać spacer z psem? Co ze sobą zabrać?

Czy na Twoich spacerach z czworonożnym przyjacielem wieje nudą? Idziecie zawsze w to samo miejsce, czekasz, aż on wreszcie załatwi swoje najbardziej podstawowe potrzeby, pokrążycie trochę i szybko wracacie do domu? Jeśli tak, to czas na zmiany! Dziś dowiesz się, jak powinien wyglądać idealny spacer i dlaczego potrzebne będą nie tylko smycz i szelki dla psa, ale też butelka na wodę, smaczki i różne inne akcesoria. Zaczynamy!

 

Codzienne spacery – rytuał niezbędny dla Twojego psa

Najpierw powinieneś zrozumieć, jakie psie potrzeby ma zaspokajać spacer. Niektórych na pewno jesteś świadom, ale inne mogły nie przyjść Ci do głowy, dlatego wypunktowujemy je poniżej:

 • rozładowywanie energii – dotyczy to nawet leniwych ras, ale szczególne znaczenie ma dla tych ruchliwych,

 • stymulacja psychiczna dzięki korzystaniu ze wszystkich zmysłów,

 • socjalizacja poprzez kontakt z innymi ludźmi i psami,

 • zabawa i rozrywka,

 • umacnianie więzi emocjonalnej z właścicielem,

 • patrolowanie terytorium, które daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala zaspokoić instynktowną potrzebę eksploracji i nadzoru,

 • redukcja stresu.

Żeby zrealizować wszystkie powyższe cele, nie wystarczy wyskoczyć z pupilem na pięciominutową rundkę wokół bloku. Przyjmuje się, że z dorosłym osobnikiem należy wychodzić 3-4 razy dziennie, a przynajmniej 1 ze spacerów powinien być dłuższy.

Gdzie spacerować z psem i jak długo?

Oczywiście każdy właściciel czworonoga musi dostosować pory i długość spacerów do swojego rozkładu zajęć. Wiele osób rano i późnym wieczorem wychodzi z pupilem na jakieś 20 min, a po południu wybiera się z nim na dłuższą przechadzkę. Gdzie warto wtedy pójść? W miejsca, gdzie można trzymać podopiecznego na długiej lince lub puścić luzem. Smycz dla psa jest wymagana przez prawo w bardzo wielu miejscach, ale możesz ją odpiąć np. na placach zabaw dla czworonogów.

Długość spaceru powinna być dostosowana do wieku, stanu zdrowia i możliwości futrzaka. Pamiętaj, że na dłuższe wyprawy warto ubrać go w solidne szelki dla psa z odblaskiem. Dadzą Ci one większą kontrolę nad psiakiem, a jemu zapewnią bezpieczeństwo.

Zwłaszcza w upalne dni na pewno przyda się też butelka na wodę dla psa, a na każdy spacer powinieneś zabierać woreczki na odchody. O tym, jakie jeszcze akcesoria zabrać ze sobą, napiszemy później, ale już teraz chcemy wspomnieć o smaczkach, które pomogą Ci ciekawie i wartościowo spędzać czas z pupilem.

akcesoria dla psa

Co robić na spacerze z psem?

Chcesz, żeby Twój czworonożny przyjaciel wracał z każdego spaceru szczęśliwy? W takim razie podczas wspólnej wyprawy znajdź czas na następujące czynności:

 • nie tylko spacer, ale i biegi – daj mu szansę spożytkować energię i popracować nad kondycją,

 • wspólne zabawy np.: aportowanie, ciągnięcie linki albo w szukanie ukrytych smaczków – wszystko, co robicie razem, buduje poczucie przywiązania,

 • nauka nowych komend lub sztuczek – tutaj ogromnie przydadzą się smaczki dla psa,

 • spotkania z innymi czworonogami – np. na psich placach zabaw,

 • poznawanie nowego terenu – staraj się czasem zabrać pupila w nowe miejsce.

Pozwalaj psu swobodnie badać otoczenie. Niech je obwąchuje, obserwuje, zwiedza. Dawaj mu jak największą swobodę. Tam, gdzie jest to dozwolone i bezpieczne, odpinaj smycz i pozwalaj futrzakowi pobiegać luzem. Najpierw jednak musisz nauczyć go wracania na komendę. Zabieraj też ze sobą butelkę wody, by Twój psiak mógł ugasić pragnienie po szalonych zabawach.

Jakie akcesoria zabrać na spacer z psem?

Co jeszcze warto mieć ze sobą na spacerze z czworonogiem? Nasze propozycje to:

 • saszetka na smaczki – pełna oczywiście,

 • zabawki – np. kółko lub piłka do aportowania,

 • woreczki na odchody,

 • butelka na wodę – najlepiej taka z miską.

Wszystkie te akcesoria dla psa bardzo się przydają. Pamiętaj też, że jeśli szelki lub obroża nie mają odblasków, to trzeba je dokupić. Sama smycz z obrożą nie wystarczy na spacer idealny!

Przygotuj się na wyprawy ze swoim pupilem!

Jesteśmy pewni, że po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, jak ważny dla psa jest spacer i dlaczego warto się do niego przygotować. Zapraszamy Cię teraz do Hubuform po wszystkie niezbędne akcesoria spacerowe. Nasza oferta obejmuje nie tylko solidne smycze i szelki, ale też bardzo praktyczne butelki na wodę, saszetki na smaczki, woreczki na odchody i wiele atrakcyjnych psich zabawek. Znajdziesz u nas wszystko, co jest niezbędne, żeby wspólny spacer był naprawdę idealny!

assign var="idOfProducer" value=$request_uri|strlen}

Komentarze do wpisu (1)

22 stycznia 2024

Świetny artykuł. Jestem zachwycony, że trafiłem na to miejsce . Wielu autorom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Czuję, że powinienem podziękować za Twoją pracę. Koniecznie będę polecał to miejsce i regularnie odwiedzał, by poczytać nowe rzeczy. https://crazymonkeys.pl/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium