Obroża przeciw pchłom i kleszczom FORESTO Elanco dla psów powyżej 8 kg

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 1-2 dni
Cena: cena: 159,00 zł 159.00
ilość + - szt.
dodaj do listy życzeń

Obroża Elanco FORESTO zabija kleszcze i pchły, oraz działa odstraszająco na kleszcze (zapobiega żerowaniu) u psów. Eliminuje również wszy i wszoły u psów.

Obroża Foresto skutecznie zwalcza pchły i kleszcze aż do 8 miesięcy. Zaczyna ona działać 48 godzin po założeniu jej na szyję pupila.

Polimerowy materiał obroży uwalnia zawarte w niej substancje czynne, imidakloprid i flumetrynę, do skóry i sierści psa. W wyniku ich działania tworzy się warstwa ochronna zabijająca pchły oraz odstraszająca i zabijająca kleszcze, które wejdą w bezpośredni kontakt z Twoim pupilem.

Obroża jest wodoodporna i bezzapachowa. Nie trzeba jej ściągać do kąpieli.

Opis

UWAGA! Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi. Zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)
ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM PRODUKT NIE PODLEGA ODSPRZEDAŻY DO SKLEPÓW I LECZNIC WETERYNARYJNYCH - NIE WYSTAWIAMY FAKTURY VAT (na ten konkretny produkt)!

Firma Bayer sprzedała firmie Elanco swoją działalność w zakresie produktów Animal Health (produkty weterynaryjne) i jest w trakcie przenoszenia odpowiedzialności związanej z tymi produktami.

Jak założyć obrożę Foresto?

1. Przeczytaj ulotkę dołączoną do opakowania.

2. Wyjmij obrożę z opakowania i oderwij spinające ją plastikowe elementy.

3. Załóż obrożę pupilowi i zabezpiecz ją wkładając jej końcówkę w szlufki.

4. Sprawdź, czy obroża u psa jest na tyle luźna, by pomiędzy obrożę a skórę zmieściły się dwa palce.

5. Jeśli obroża jest za długa, odetnij zbędną część, ale nie ucinaj zbyt blisko szlufki.

6. Szczenięta wymagają dostosowania długości obroży co kilka tygodni.

Kleszcze to małe pajęczaki, które żywią się krwią zwierząt i ludzi. Mają twarde, podobne do tarczy ciało i można je znaleźć w lasach, na polach i obszarach porośniętych zielenią. Na atak kleszcza szczególnie narażone są psy. Zabezpieczenie pupila przed tym rodzajem pasożytów jest bardzo ważne, bowiem mogą przenosić one groźne choroby. Ukąszenie kleszcza może wywołać m.in.:

 

  • Babeszjozę - jedną z najgroźniejszych chorób u psów, która poprzez zakażenie niszczy czerwone krwinki u psa, powodując ciężką niedokrwistość i żółtaczkę.
  • Anaplazmozę - chorobę przenoszoną najczęściej przez kleszcza pospolitego, powodującą niszczenie białych krwinek u psa.
  • Boreliozę - chorobę bakteryjną, która ma najczęściej przebieg przewlekły z okresami zaostrzenia objawów. Może obejmować różne układy i narządy, jednak najczęściej atakuje stawy psa.

Kleszcze coraz częściej pojawiają się na osiedlowych trawnikach i w przydomowych ogródkach, dlatego bardzo ważne jest przeglądanie skóry i sierści pupila po każdym powrocie ze spaceru - szczególnie wiosną, gdy przypada pierwszy etap zwiększonej aktywności kleszczy.

Długość produktu - 70 cm. Waga produktu 6,5 g. Kolor szary. Produkt OTC nie podlega zwrotowi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium