Obroża przeciw pchłom i kleszczom FORESTO Elanco dla kotów i małych psów poniżej 8kg

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 1-2 dni
Cena: cena: 149,00 zł 149.00
ilość + - szt.
dodaj do listy życzeń

Obroża Elanco FORESTO zabija kleszcze i pchły, oraz działa odstraszająco na kleszcze (zapobiega żerowaniu) u psów. Eliminuje również wszy i wszoły u psów.

Obroża Foresto skutecznie zwalcza pchły i kleszcze aż do 8 miesięcy. Zaczyna ona działać 48 godzin po założeniu jej na szyję pupila.

Polimerowy materiał obroży uwalnia zawarte w niej substancje czynne, imidakloprid i flumetrynę, do skóry i sierści psa. W wyniku ich działania tworzy się warstwa ochronna zabijająca pchły oraz odstraszająca i zabijająca kleszcze, które wejdą w bezpośredni kontakt z Twoim pupilem.

Obroża jest wodoodporna i bezzapachowa. Nie trzeba jej ściągać do kąpieli.

Obroża doskonale sprawdzi się w przypadku kotów oraz małych psów o wadze nieprzekraczającej 8 kilogramów.

Opis

UWAGA! Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi ani wymianie. Zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)
ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM PRODUKT NIE PODLEGA ODSPRZEDAŻY DO SKLEPÓW I LECZNIC WETERYNARYJNYCH - NIE WYSTAWIAMY FAKTURY VAT (na ten konkretny produkt)!

Firma Bayer sprzedała firmie Elanco swoją działalność w zakresie produktów Animal Health (produkty weterynaryjne) i jest w trakcie przenoszenia odpowiedzialności związanej z tymi produktami.

Jak założyć obrożę Foresto?

1. Przeczytaj ulotkę dołączoną do opakowania.

2. Wyjmij obrożę z opakowania i oderwij spinające ją plastikowe elementy.

3. Załóż obrożę pupilowi i zabezpiecz ją wkładając jej końcówkę w szlufki.

4. Sprawdź, czy obroża u psa jest na tyle luźna, by pomiędzy obrożę a skórę zmieściły się dwa palce.

5. W przypadku kota spróbuj delikatnie ściągnąć obrożę przez jego głowę i minimalnie zmniejsz obwód jeśli przechodzi zbyt łatwo.

6. Jeśli obroża jest za długa, odetnij zbędną część, ale nie ucinaj zbyt blisko szlufki.

7. Szczenięta i kocięta wymagają dostosowania długości obroży co kilka tygodni.

Kleszcze to małe pajęczaki, które żywią się krwią zwierząt i ludzi. Mają twarde, podobne do tarczy ciało i można je znaleźć w lasach, na polach i obszarach porośniętych zielenią. Na atak kleszcza szczególnie narażone są psy. Zabezpieczenie pupila przed tym rodzajem pasożytów jest bardzo ważne, bowiem mogą przenosić one groźne choroby. Ukąszenie kleszcza może wywołać m.in.:

 

 • Babeszjozę - jedną z najgroźniejszych chorób u psów, która poprzez zakażenie niszczy czerwone krwinki u psa, powodując ciężką niedokrwistość i żółtaczkę.
 • Anaplazmozę - chorobę przenoszoną najczęściej przez kleszcza pospolitego, powodującą niszczenie białych krwinek u psa.
 • Boreliozę - chorobę bakteryjną, która ma najczęściej przebieg przewlekły z okresami zaostrzenia objawów. Może obejmować różne układy i narządy, jednak najczęściej atakuje stawy psa.

Kleszcze coraz częściej pojawiają się na osiedlowych trawnikach i w przydomowych ogródkach, dlatego bardzo ważne jest przeglądanie skóry i sierści pupila po każdym powrocie ze spaceru - szczególnie wiosną, gdy przypada pierwszy etap zwiększonej aktywności kleszczy.

Cechy:

 • stosować w celu leczenia i zapobiegania infestacji pcheł,
 • obroża wykazuje swoje działanie bezpośrednio po założeniu,
 • skuteczność do 8 miesięcy, uzależniona od warunków zewnętrznych,
 • może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
 • obroża zabija kleszcze i chroni naszego pupila przed powikłaniami.

Przeciwwskazania:

 • nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni,
 • nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni,
 • nie stosować w przypadku potwierdzonej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

Specjalne ostrzeżenia:

 • okresy nadmiernego linienia mogą wpływać na skuteczność obroży, zmniejszając właściwości kleszczobójcze,
 • produkt jest wodoodporny, działa niezależnie od warunków atmosferycznych.

Dla kotów i psów o masie ciała do 8 kg stosujemy jedną obrożę długości ok. 38 cm (12,5 g) zapinając ją luźno na szyi zwierzęcia.

1 obroża o masie 12,5 g zawiera: imidaklopryd w dawce 1,25 g oraz flumetrynę w dawce 0,56 g.

Kolor szary. Produkt OTC nie podlega zwrotowi.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności:

Torebkę zawierającą obrożę należy przechowywać w opakowaniu zewnętrznym do momentu zastosowania produktu. Tak jak w przypadku wszystkich produktów leczniczych weterynaryjnych, należy uniemożliwić małym dzieciom zabawę obrożą oraz wkładanie jej do ust. Nie powinno się zezwalać zwierzętom noszącym obrożę na spanie w tym samym łóżku co właściciele, a zwłaszcza dzieci. Osoby, u których występuje nadwrażliwość na składniki obroży powinny unikać kontaktu z produktem. Należy natychmiast usunąć pozostałości lub odcięte fragmenty obroży. Po założeniu obroży należy umyć ręce zimną wodą. Założenie obroży na zwierzę, u którego występują jakiekolwiek choroby lub alergie, powinno być wcześniej skonsultowane z weterynarzem.

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium