Naturalne potrzeby psów do zabawy

AN AMERICAN ORIGINAL 
Zabawki Kong produkowane są od 1976 roku w USA. Znane na całym świecie dzięki ich legendarnej wytrzymałości i jakości. Kong dla psa jest polecany przez psich trenerów oraz lekarzy weterynarii jako “WORLD’S BEST DOG TOY”. Produkty Kong dyktują standardy dla innych gumowych zabawek dla psów.
 

Zabawka Kong z psem   Zabawka Kong classic

 

Najbardziej znana zabawka na świecie typu Kong. Ma kształt zbliżony do gruszki, a w środku jest pusta. Przez spory otwór na dole bardzo łatwo można umieścić smakołyki, które pies bawiąc się będzie wydobywał ze środka. Mały otworek z drugiej strony pozwala na  wydobywanie się zapachu nadzienia. Zabawka Kong jest wykonana z wytrzymałego kauczuku i bardzo dobrze się odbija. Dzięki niesymetrycznym kształtom odbija się w nieprzewidziany sposób.
Zabawkę możemy pozostawić psu, gdy wychodzimy z domu lub gdy pies zostaje sam w innych stresujących go okolicznościach. Najlepiej wypełnić ją nadzieniem. Dzięki temu pies chętniej zajmie się pachnącą zabawką, będzie zajęty kombinowaniem jak opróżnić środek. To odciągnie jego uwagę np. od Twoich butów czy wycia z samotności.
Co może być w środku ? W zasadzie wszystko, za czym pies przepada: ciasteczka, smakołyki, chrupki, kostki, krążki, paski, itp. Nie ma ograniczeń, aby stosować inne atrakcyjne smaczki: posiekana parówka, wątrobianka, żółty ser, szynka, a nawet masło orzechowe. W środku może znaleźć się na prawdę wszystko. Zasada upychania nadzienia jest prosta: najpierw wsadzamy drobno pokruszone kostki, potem dokładamy większe smakołyki, a na końcu zapychamy otwór dużymi ciastkami, które od razu nie wypadną. 

Zabawka Kong z psem      Zabawka Kong z psem


Potrzeby psów. Dlaczego KONG?

Obecnie większość domowych psów nie musi polować na jedzenie. W naturze jednak psy są mięsożernymi drapieżnikami. Polowanie na jedzenie jest fizycznie i intelektualnie wyzywające. Polowanie to ich praca. Uwieńczeniem sukcesu w pracy jest dobry posiłek. Zjadanie mięsa z kości zaspakaja ich głód, ćwiczy mięśnie żuchwy i pozwala utrzymać zęby i dziąsła w czystości. Pozbawienie psa prawa do jego naturalnych potrzeb może spowodować poważne zaburzenia w jego zachowaniu włącznie z: nadmiernym szczekaniem, niszczycielskim gryzieniem, kopaniem dziur i lękiem przed samotnością.
Psy potrzebują takich zabawek. Są one szeroko stosowane w terapii i zapobieganiu nudzie, lękowi przed samotnością i innych problemów zachowawczych. Regularna zabawa może poprawić zdrowie jamy ustnej psa. Nieprzewidywalne odbijanie się tych zabawek wciąga psa w grę polowania, chwytania i gryzienia. 
Zagoń swojego psa do pracy. Dając mu Konga wypchanego jedzeniem lub smakołykami zapewniasz mu zajęcie (pracę) na długi czas. Daj mu więcej Kongów (dwa lub trzy różne modele), aby ten czas przedłużyć. Ważne - dostosuj również porcje jedzenia, aby utrzymać zdrową dietę swojego psa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium