Bezpieczeństwo podróży - testy transporterów dla psów i kotów Sleepypod

Test bezpieczeństwa transporterów dla psa i dla kota - Sleepypod, Sleeppod Air, Sleepypod Atom

Firma Sleepypod we współpracy z amerykańskim Departamentem Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeprowadziła testy zderzeniowe dla transporterów Sleepypod w porównaniu z transporterami z tworzyw sztucznych i pasami bezpieczeństwa dla zwierząt.

 

Co się dzieje kiedy  następuje niebezpieczne hamowanie lub wypadek samochodowy?

Zwierzę przypięte pasami bezpieczeństwa za szelki przy mocnym hamowaniu prawdopodobnie   by nie przeżyło. Jest z wielką siłą wyrzucane do przodu, a jego głowa i tułów zostają   pogruchotane. Siła wyrzutu jest tak wielka, że powoduje rozerwanie szelek i złamanie klamry   mocującej. Szelki blokują szyję psa, co prowadzi do jego uduszenia.
Natomiast plastikowy transporter dla psa, który ciężko przypiąć pasami samochodowymi, przy  kolizji jest śmiertelną pułapką dla zwierzęcia. Działa też jak pocisk lecący z wielką siła do  przodu  i będący ogromnym zagrożeniem dla kierowcy i pasażerów.

Testy zderzeniowe przeprowadzono przy prędkości 48 km/godz., która jest standardem przy badaniu fotelików dziecięcych w Stanach Zjednoczonych. Nie ma opracowanych prawnych przepisów dotyczących przewozu zwierząt domowych zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Polsce.

Transportery dla psów i kotów Sleepypod posiadają paski na rzepy w części przedniej i górnej, które pozwalają na przypięcie pasami samochodowymi bez obawy, że pasy się zsuną. W czasie testów każdy z transporterów Sleepypod  pozostał na swoim miejscu stanowiąc ochronę dla zwierzęcia będącego wewnątrz. Każdy z produktów Sleepypod jest miękki w środku, a na zewnątrz sztywny, aby idealnie pochłonąć ogromną siłę działającą podczas hamowania czy wypadku. Nagranie pokazuje, że przy prędkości 48km/godz. testy wypadły doskonale dla każdego transportera dla psa.

Transportery dla psów i kotów Sleepypod pozwalają zminimalizować niebezpieczeństwo jakie może grozić zwierzęciu podczas jazdy samochodem.

Firma Sleepypod stara się zapewnić jak najbezpieczniejsze produkty do podróży dla swoich klientów. Zaleca zabezpieczanie transporterów na tylnym siedzeniu pojazdu i zapoznanie się z instrukcją użytkowania każdego Sleepypod.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium