Smakowe tabletki na odrobaczanie dla psów Drontal 2 tabl

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 1-2 dni
Cena: cena: 39,90 zł 39.90
ilość + - szt.
dodaj do listy życzeń

Twój pies niechętnie przyjmuje preparaty na odrobaczanie? Wiemy jak temu zaradzić! W Vetoquinol wierzymy, że skuteczność tabletek przeciw pasożytom wewnętrznym i dobry smak powinny iść w parze. Dlatego jest lek Drontal Dog Flavour – jedyne w Polsce tabletki odrobaczające w kształcie pysznych kosteczek o mięsnym aromacie.

Twój pies schrupie tabletki Drontal - solo, bądź wymieszane z jedzeniem. To zdecydowanie najbardziej smakowity wybór przeciwko robakom! Ponieważ, jak pokazują badania, aż 9 na 10 psów zjada tabletki Drontal Dog Flavour chętnie.

Drontal Dog Flavour możesz już podać przy pierwszym odrobaczaniu szczeniąt, czyli po ukończeniu 2 tygodnia życia. Tabletki odpowiednie dla szczeniąt oraz dorosłych psów wszystkich ras.

Opakowanie zawiera 2 tabletki.

Opis

Zdrowy pies to szczęśliwy pies. Drontal Dog Flavour - innowacyjne kostki na pasożyty stworzone z miłości do psów!

Tabletki na odrobaczenie psów Drontal Dog Flavour zwalczają inwazje mieszane, wywoływanych przez nicienie i tasiemce następujących gatunków:

 • Robaki obłe:
  -Glisty (postać dorosła i późna niedojrzała): Toxocara canis, Toxascaris leonina
  -Tęgoryjce (postać dorosła): Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum
  -Włosogłówki (postać dorosła): Trichuris vulpis
 • Tasiemce (postać dorosła i późna niedojrzała): Echinococcus granulosus Echinococcus multilocularis Dipylidium caninum Taenia spp. Mesocestoides spp.
 • Zwalczanie inwazji pierwotniaków Giardia spp. u szczeniąt i dorosłych psów.

Nie stosować tabletek odrobaczających Drontal Dog Flavour w przypadkach nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą. Nie stosować danego preparatu przeciw pasożytom w 1. i 2. trymestrze ciąży. Przed podaniem tabletek Drontal Dog Flavour psu o złym stanie zdrowia należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Skład:

Każda tabletka zawiera substancje czynne:

 • 150mg febantel
 • 50mg pyrantel (co odpowiada 144 mg pyrantelu embonianu)
 • 50mg prazykwantel

Tabletka o aromacie mięsnym, barwy jasnobrązowej do brązowej, w kształcie kości, obustronnie nacinana, może być dzielona na połowy.

DAWKOWANIE:

W leczeniu psów: 1 tabletka na 10kg masy ciała (15mg febantelu, 14,4mg pyrantelu embonianu oraz 5mg prazykwantelu/kg masy ciała). Należy sprawdzić masę ciała zwierzęcia tak dokładnie jak to tylko możliwe, aby zapewnić podanie właściwej dawki leku. Tabletki można podawać z pokarmem lub osobno. Nie są wymagane żadne ograniczenia diety przed lub po leczeniu.

Masa ciała (kg) Liczba tabletek
2 - 5 0,5
> 5 - 10 1
> 10 - 15 1,5
> 15 - 20 2

Dla każdych dodatkowych 5kg masy ciała należy podać dodatkowo połowę tabletki.

W przypadku obleńców i tasiemców tabletki należy podać jednorazowo.

Leczenie inwazji pierwotniaków Giardia spp.: zalecaną dawkę leku należy podawać przez trzy kolejne dni.

Program dawkowania należy ustalić w porozumieniu z lekarzem weterynarii. Standardowo u dorosłych psów (powyżej 6. miesiąca życia) odrobaczanie przeprowadza się co trzy miesiące. Jeżeli właściciel psa nie zdecyduje się na regularną terapię lekami przeciwrobaczymi, wówczas możliwą alternatywą mogą być badania kału co trzy miesiące. W niektórych sytuacjach szczególnych, np. u suk karmiących, młodych psów (poniżej 6. miesiąca życia) lub w schroniskach, wskazana może być większa częstotliwość leczenia. W takim wypadku należy skonsultować się z lekarzem weterynarii w celu ustalenia odpowiedniego protokołu odrobaczania. Analogicznie, w niektórych sytuacjach (np. w przypadku ciężkiej inwazji obleńców lub inwazji tasiemców Echinococcus) konieczne może być dalsze leczenie i lekarz weterynarii może poinformować, kiedy należy zastosować dodatkowe leczenie.

Komfort Twojego pupila jest dla nas priorytetem. Drontal Dog Flavour to jedyna tabletka o takim składzie dostępna bez recepty w sklepach zoologicznych i u lekarzy weterynarii.
Robaki u psa i choroby przez nie wywołane to jedne z najczęstszych schorzeń, z którymi muszą mierzyć się nasi czworonożni przyjaciele.
Nie pozwól, by pasożyty odebrały radość życia także Twojemu pupilowi! Pamiętaj - systematyczne odrobaczanie psów (co najmniej raz na 3 miesiące) jest jednym z ważniejszych działań profilaktycznych.

Tabletki na odrobaczanie Drontal Dog Flavour należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produkt leczniczy weterynaryjny na robaki nie wymaga specjalnych środków ostrożności podczas przechowywania. Nie używać tego produktu leczniczego weterynaryjnego przeciw pasożytom po upływie terminu ważności podanego na pudełku tekturowym i blistrze po upływie EXP. Termin ważności preparatu na odrobaczanie oznacza ostatni dzień danego miesiąca. Po otwarciu blistra, pozostałą połowę tabletki należy zawinąć w folię aluminiową i umieścić ponownie w blistrze. Okres ważności przepołowionych tabletek: 7 dni.

Przed użyciem preparatu przeciw pasożytom zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Producent: Vetoquinol Biowet Sp. z o. o.

Produkty lecznicze OTC nie podlegają zwrotowi ani wymianie; zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)

Produkt OTC nie przeznaczony do dalszej odsprzedaży, dlatego na ten produkt nie wystawiamy faktury Vat.

Produkty powiązane
Inni klienci kupili również
Schodki dla psa Cristal beżowe
Schodki dla psa Cristal beżowe

300,00 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium