Jakie są rodzaje smyczy i ich zastosowania? Część 2

0
Jakie są rodzaje smyczy i ich zastosowania? Część 2

W poprzedniej części naszego poradnika omówiliśmy podstawowe rodzaje smyczy i ich zastosowania. Teraz pora przyjrzeć się kolejnym wariantom, idealnym do zadań specjalnych. Poznaj więc dwójnik i amortyzator, czyli dwa elementy, które zapewnią Ci większą kontrolę i bezpieczeństwo podczas treningu oraz innych aktywności. Dowiedz się też, jak wybrać smycz dla psa o optymalnej długości i szerokości.

 

Spis treści

 

Czas na smycze do zadań specjalnych

Czy Ty i Twój pupil jesteście fanami aktywności? Kochacie wspólne wycieczki rowerowe albo razem biegacie? A może lubisz trenować swojego zwierzaka w plenerze i często uczysz go nowych sztuczek? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to z pewnością będzie Ci potrzebny model do zadań specjalnych, czyli wyposażony w amortyzator do smyczy. Jeśli masz dwa futrzaki, przyda się też dwójnik, a jeżeli dopiero szkolisz swojego psa, niezbędna będzie linka treningowa. Sprawdźmy więc, co daje korzystanie z takich rozwiązań.

Smycz z amortyzatorem

Jeśli razem ze swoim czworonogiem uprawiasz canicross, dogtrekking albo wspólne wycieczki rowerowe, to powinieneś zainwestować w amortyzator do smyczy. Dlaczego? Ponieważ ten element wykonany z gumy:

 • redukuje siłę szarpnięcia przez psa,

 • chroni Twoje stawy,

 • chroni stawy psa, kiedy musisz nagle wyhamować albo mocniej szarpniesz.

W Hubuform mamy zarówno smycze z amortyzatorem wbudowanym w taśmę, jak i dodatkowe amortyzatory, które można dopiąć do smyczy. Te pierwsze często dają możliwość przepięcia ich wokół pasa, dzięki czemu cieszysz się pełną swobodą ruchów rąk. Zapewniają wysoki komfort użytkowania, a przez to jeszcze uprzyjemniają wspólne aktywności.

To rozwiązanie sprawdza się także podczas zwykłych spacerów z psem, który żywo reaguje na to, co się dzieje wokoło i goni wszelkie dostrzeżone nagle koty czy wiewiórki.

Linka treningowa

Kolejny rodzaj smyczy dla psa to linka treningowa, która doskonale się sprawdza podczas szkolenia. Jej długość może wynosić od 5 do nawet 20 m. Jest niezastąpiona na etapie uczenia pupila reagowania na przywoływanie. Z jednej strony pozwala futrzakowi oddalić się od właściciela na sporą odległość, z drugiej jednak umożliwia kontrolowanie go.

Szczególnie wygodne i praktyczne są modele wykonane z nowoczesnego materiału BioThane®, który jest:

 • wodoodporny,

 • bardzo wytrzymały,

 • miękki.

Produkty stworzone z tego materiału sprawiają, że kiedy pies nagle, mocno szarpnie smycz, właściciel nie poczuje charakterystycznego dla taśmy uczucia „palenia” ręki. Ten miękki, lekki i bardzo wytrzymały syntetyk z pewnością jest wart polecenia!

Smycz podwójna

Dla właścicieli dwóch psiaków często zmorą jest konieczność korzystania z dwóch smyczy, które podczas spaceru łatwo się plączą i bardzo utrudniają opiekę nad zwierzakami. Na szczęście istnieje świetna alternatywa dla tego rozwiązania – dwójnik do smyczy. Jeśli Twoje futrzaki mają podobne rozmiary, możesz bez obaw wyprowadzać je przy użyciu jednej smyczy z podpiętym dwójnikiem. Zapewni Ci to większy komfort podczas spacerów i umożliwi lepsze kontrolowanie swoich podopiecznych.

smycz-dla-psa

Jaką długość i szerokość smyczy wybrać?

Wiesz już wszystko, co najważniejsze o linkach treningowych, amortyzatorach i dwójnikach do smyczy. Pozostaje teraz ustalić, jak dobrać długość i szerokość produktu do swojego futrzaka. Powinieneś to zrobić, uwzględniając:

 • wysokość i wagę psa,

 • jego temperament,

 • miejsce spacerów.

Tam, gdzie musisz mieć psa blisko, np. na zatłoczonych chodnikach czy w środkach komunikacji miejskiej, sprawdzi się smycz o długości 120 do 150 cm. Jednak normalnie lepiej wybierać modele mieszczące się w granicach 220 do 300 cm. Niektórzy fachowcy uważają nawet, że 3 metry to minimum.

Co do szerokości, przyjmuje się, że powinna wynosić:

 • do 1 cm dla psów ważących do 10 kg,

 • 1 do 1,5 cm dla zwierzaków o wadze 10-25 kg,

 • 2 do 2,5 cm przy futrzakach ważących ponad 25 kg.

Dobrej jakości smycz to bezpieczeństwo Twojego psa

Na koniec chcemy uczulić Cię na ważną kwestię. Dobrze dobrana smycz dla psa to połowa sukcesu. Na całość składa się jeszcze jakość jej wykonania. Smycze miejskie, linki treningowe, amortyzatory czy dwójniki muszą być zrobione z wytrzymałych, łatwych w czyszczeniu i wodoodpornych materiałów. Dopiero wtedy będą Ci dobrze służyć przed długie lata. Właśnie dlatego zapraszamy Cię do Hubuform, gdzie znajdziesz wyłącznie produkty wysokiej jakości!

assign var="idOfProducer" value=$request_uri|strlen}

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium